Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Afganistan Heyeti 2011
13.05.2011

AFGANİSTAN HEYETİNDEN BAKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

27/12/2010 tarihli Eğitim Kurulu toplantısında kabul edilen, 04/02/2011 tarihli ve 222 sayılı Bakan Olur'uyla onaylanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personelinin 2011 Yılı Eğitim Programı’nda "Ülkemizin uluslararası etkinliğini artırmak, dost ve akraba ülkelerle işbirliğini geliştirmek için, talepte bulunan ülkelerin cezaevlerinde görev yapan personele eğitim verilmesi hedeflendiği" belirtilmektedir.

Bu kapsamda 09/05/2011-20/05/2011 tarihleri arasında "Afganistan Cezaevi Üst Düzey Yöneticilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri" düzenlenmiştir. Bu eğitime toplam 19 Afganistan üst düzey cezaevi personeli katılmıştır.

Afganistan üst düzey cezaevi personelinin Türkiye’de eğitiminin Projesi kapsamında katılımcılara Ceza İnfaz Kurumlarının İnşaat ve Mimari Yapıları, Ceza İnfaz Kurumu İdaresi, İş Yurtları ve Ceza İnfaz Kurumu Güvenlik Uygulamaları konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verilmiştir. Teorik eğitimler Eğitim Merkezinde, uygulamalı eğitimler ise Ankara 2 numaralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı, Ankara 2 Numaralı L Tipi Kapalı, Sincan Açık ve Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumlarında gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu katılımcılar 13 Mayıs 2011 Cuma günü Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığını yerinde ziyaret etme fırsatı bulmuşlardır. Bu ziyaret sonunda katılımcılar izlenimlerini "Öncelikle UYAP Başkanı ve yardımcısı'nın UYAP sistemi ve işleyişi hakkındaki verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ediyoruz. UYAP sisteminin T.C.Adalet Bakanlığının e-devlet sistemi içinde büyük bir başarı olduğunu belirterek sistem hakkında bir izleyici olarak izlenimlerimiz ise;
- Hakimler, savcılar, avukatlar, halk ve diğer devlet kurumlarının zaman kayıplarının önlenmesi,
- Kırtasiyecilikten tasarruf,
- Hizmet noktasında seri icraat,
- Elektronik imza ile bilgi alışverişinin hızlanması,
- Yargı sisteminde şeffaflık,
- Ve pek çok kolaylıklar
- UYAP projesinden edinilen izlenim ve tecrübeleri Afganistan Adalet Bakanlığı sistemine aktarılacaktır.

Afgan heyeti UYAP projesini Türk halkı ve Adalet Bakanlığını tebrik eder ve başarılarının devamını diler." sözleriyle dile getirmişlerdir.

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020