Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Afganistan Heyeti 2011-2
29.04.2011

AFGANİSTAN HEYETİNDEN BAKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

27/12/2010 tarihli Eğitim Kurulu toplantısında kabul edilen, 04/02/2011 tarihli ve 222 sayılı Bakan Olur'uyla onaylanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personelinin 2011 Yılı Eğitim Programı’nda "Ülkemizin uluslararası etkinliğini artırmak, dost ve akraba ülkelerle işbirliğini geliştirmek için, talepte bulunan ülkelerin cezaevlerinde görev yapan personele eğitim verilmesi hedeflendiği" belirtilmektedir.

Bu kapsamda 25/04/2011-06/02/2011 tarihleri arasında "Afganistan Cezaevi Üst Düzey Yöneticilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri" düzenlenmiştir. Bu eğitime toplam 19 Afganistan üst düzey cezaevi personeli katılmıştır.

Afganistan üst düzey cezaevi personelinin Türkiye’de eğitiminin Projesi kapsamında katılımcılara Ceza İnfaz Kurumlarının İnşaat ve Mimari Yapıları, Ceza İnfaz Kurumu İdaresi, İş Yurtları ve Ceza İnfaz Kurumu Güvenlik Uygulamaları konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verilmiştir. Teorik eğitimler Eğitim Merkezinde, uygulamalı eğitimler ise Ankara 2 numaralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı, Ankara 2 Numaralı L Tipi Kapalı, Sincan Açık ve Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumlarında gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu katılımcılar 29 Nisan 2011 Cuma günü Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığını yerinde ziyaret etme fırsatı bulmuşlardır. Bu ziyaret sonunda katılımcılar "Türkiye’nin her alanda yapmış olduğu başarılı girişimleri yerinde görme fırsatı buldukları; görevleri açısından gezdikleri UYAP merkezini kendi alanları açısından çok başarılı buldukları; teknolojinin günümüzde Türkiye tarafından bu şekilde kullanılması Afgan milletini gururlandırdığı; bu alanda teknolojinin günümüze katacağı faydaları yakından gördükleri; kağıt israfı, zaman kazanımı ve işlerin hızlı bir şekilde yürütülüyor olması ayrıca değerlendirilmesi gereken bir girişim olduğu; ilerde UYAP teknolojisinin ticari olarak sunulması durumunda Afganistan’da da bu teknolojini kullanılmasının hayalini kurduklarını" dile getirmişlerdir.

 

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020