Amerika Heyeti 2012

AMERİKA HEYETİNİN BAŞKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

Amerika Heyeti Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemini yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla 14.06.2012 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ziyarette bulunulmuştur. Heyet, Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı tarafından karşılanmıştır Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı tarafından UYAP Bilişim Sisteminin fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, UYAP SMS Bilgi Sistemi, Vatandaşlar, Avukatlar, Tüzel Kişiler ve Bilirkişiler için verilen hizmetler ile, UYAP doküman yönetim sistemi ve elektronik imza uygulamaları hakkında bilgi verilmiş ve ayrıca UYAP sistem odası birlikte gezilerek UYAP Bilişim Sisteminin işleyişi ve Başkanlığımızın çalışma şekli yerinde gösterilmiştir.

Amerika Heyetine yapılan sunumlar ardından UYAP Bilişim Sistemi sistem odası gezdirilerek sistem mühendisleri tarafından detaylı teknik bilgiler verilmiştir.

Amerika Heyeti, UYAP Bilişim Sisteminin işleyişi hakkında verdiği bilgilerden çok etkilendiklerini, e-devlet projesinin yargı ayağı için UYAP Bilişim Sisteminin bu konuda çok iyi bir örnek olduğunu belirtmişlerdir.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü | 2014