Arnavutluk Heyeti 2012

ARNAVUTLUK HEYETİNİN BAŞKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

Arnavutluk Heyeti, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemini yerinde incelemek üzere 07.03.2012 tarihinde Başkanlığımıza ziyarette bulunmuştur. Arnavutluk Heyeti, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı tarafından kabul edilmiş ve UYAP Bilişim Sistemi hakkında önbilgi verilmiştir. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı , Başkan Yardımcısı ve Tetkik Hakimi tarafından UYAP Bilişim Sisteminin fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, UYAP SMS Bilgi Sistemi, Vatandaşlar, Avukatlar, Tüzel Kişiler ve Bilirkişiler için verilen hizmetler ile, UYAP doküman yönetim sistemi ve elektronik imza uygulamaları hakkında bilgi verilmiş ve ayrıca UYAP sistem odası birlikte gezilerek UYAP Bilişim Sisteminin işleyişi ve Başkanlığımızın çalışma şekli yerinde gösterilmiştir.

Arnavutluk Heyetine yapılan sunumlar ardından UYAP Bilişim Sistemi sistem odası gezdirilerek sistem mühendisleri tarafından detaylı teknik bilgiler verilmiştir.

Arnavutluk Heyeti, UYAP Bilişim Sisteminin işleyişi hakkında verdiği bilgilerden çok etkilendiklerini, e-devlet projesinin yargı ayağı için UYAP Bilişim Sisteminin bu konuda çok iyi bir örnek olduğunu belirtmişlerdi

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü | 2014