Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Avukatlar Günü nedeniyle düzenlenen Panelde UYAP Tanıtıldı.
02.04.2006

Türkiye Barolar Birliği ve Ankara Barosu'nun 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlediği Panelde UYAP Tanıtıldı.

 “Adalet Ulaşma” konulu panelde Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Tetkik Hakimi  tarafından UYAP ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen diğer projeler hakkında sunum yapıldı...

Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimi  ve   Ankara Barosu Avrupa Birliği Merkezi Başkanı Avukat da konuşmacı olarak katıldığı panelde, Başkanlığımız Tetkik Hâkimi , Avrupa Birliği ile gerçekleştirilen “Access To Justice Projesi” kapsamında  225 adet ağır ceza mahkemesi duruşma salonunda kurulacak olan görüntülü ve sesli kayıt sistemi, Ulusal Yargı Ağı Projesi ve bu kapsamda Avukat ve Vatandaş Portalları ile e-takip programı, gerekçeli kararların ve müzekkerelerin yazımında kullanılması düşünülen Konuşma Tanıma Sistemi ve öncelikle UYAP uygulama yazılımlarının kullanılmasında ortaya çıkan eğitim ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılacak olan  Uzaktan Eğitim Projesi hakkında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili olarak sunum yapmıştır.

 

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020