Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Bilgisayar Dünyası Onur Programı Seçkin (Laureate) Proje Altın Madalyası
04.08.2014

..::UYAP Bilgisayar Dünyası Onur Programında Seçkin (LAUREATE) Proje Altın Madalya Ödülünü Aldı::..
 
UYAP, “SEÇKİN (LAUREATE)” PROJE ONURUNA LAYIK GÖRÜLMESİNDEN DOLAYI ALTIN MADALYASI ALMIŞ, AYRICA 21. YÜZYIL BAŞARI ÖDÜLLERİNDE e-DEVLET ALANINDA FİNALE KALAN ENİYİ BEŞ PROJE İÇERİSİNDE TEK e-ADALET PROJESİOLMA BAŞARISINI GÖSTERMİŞTİR. 
 
Dünya çapında üstün başarıya ulaşmış yenilikçi bilişim projelerinin ödüllendirildiği BİLGİSAYAR DÜNYASI ONUR PROGRAMINDA (The Computerworld Honors Program) “Seçkin (Laureate)” onuruna layık görülerek altın madalya alan UYAP, 21. Yüzyıl başarı ödüllerinde e-devlet alanında dünya çapında başarılı projeler arasında finale kalan en iyi beş proje içerisinde tek e-Adalet projesi olma başarısını göstermiştir. 
 
 
 
 
Amerikanın başkenti Washington DC’de Andrew Mellon Auditorium salonunda yapılan Ödül gecesinde, E-devlet alanında birincilik ödülü Amerika Birleşik Devletleri Savunma Sekreterliğinin yürüttüğü “Senkronize Önbelirleme ve İzleme (Synchronized Predeployment and Operationel Tracker (SPOT) Programına verilmiştir. Bu proje, genel olarak Amerikan Ordu birimlerinin faaliyet gösterdiği yer ve alanlarda ihtiyacı olan malzeme ve eşyaların hangi girişimcilerden alınabileceğini göstermektedir. 
 

Bilgisayar Dünyası Onur Programının amacı, bilişim teknolojileri konusunda topluma en çok fayda sağlayan birey ve kurumları onurlandırmaktadır. Müracaatla başvuruya kapalı olan bu programda, dünyadaki en büyük 100 teknoloji kuruluşu, sosyoekonomik ilerleme açısından topluma en fazla fayda sağlayan yenilikçi kurum ve bireyleri aday göstermektedir. Bu kapsamda gösterilen adaylar, bağımsız hâkimler tarafından elenerek seçkinler belirlenmektedir. Bu program çerçevesinde onurlandırılan UYAP, tüm dünya çapındaki bilişim basınında ve literatüründe, ulusal arşivlerde, 350 kadar üniversitede, müzelerde ve araştırma enstitülerinde ilan edilecektir.

 
 
 


2008 Yılında Onur Ödülü Alan Seçkin Projeler21.Yüzyıl Başarı Ödülleri

 

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020