Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Brezilya Heyeti
28.09.2011

BREZİLYA HEYETİNDEN BAŞKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

Brezilya Heyeti tarafından Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemini yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla 28.09.2011 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ziyarette bulunulmuştur. Heyet, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı tarafından kabul edilmiş ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi hakkında önbilgi verilmiştir. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere yapılan toplantıda heyete UYAP’nin adli sisteme olan katkı ve faydalar, UYAP Avukat Portal ve UYAP Vatandaş Portal uygulamaları ile vatandaş ve avukatlara sağladıkları kolaylıklar, UYAP SMS Bilgi Sistemi hizmeti ve UYAP’nin diğer fonksiyonları hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Heyete Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı binası ve UYAP sistem odası gezdirilerek UYAP çalışmaları hakkında yerinde detaylı bilgiler verilmiştir.

Heyet üyeleri UYAP’nin tüm yargı birimlerini kapsayan entegre bir sistem olmasından çok etkilendiklerini, kendi ülkeleri ile diğer ülkelerde benzer sistemlerin bu derece entegre olamadığı ve yargının tümünü kapsamadığını bunun bazı sorunlara yol açtığı, bu yönü ile UYAP’nin örnek bir e-adalet sistemi olduğuna vurgu yaptıktan sonra, verdikleri bilgilerden ötürü Başkanlığımıza teşekkür ederek ziyaretlerinin çok olumlu geçtiğini belirtmişlerdir.

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020