Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Büyükelçi Rauf Engin Soysal
28.12.2011

AVRUPA KONSEYİ NEZDİNDE TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİSİ'SİNİN  BAŞKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

Strazburg’ta kurulu bulunan Avrupa Konseyi nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçisi, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemini yerinde incelemek üzere 28.12.2011 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ziyarette bulunmuştur. Büyükelçi, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın tarafından kabul edilmiş ve UYAP hakkında önbilgi verilmiştir. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Tetkik Hakimi tarafından UYAP’ın fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, UYAP SMS Bilgi Sistemi, Vatandaşlar, Avukatlar, Tüzel Kişiler ve Bilirkişiler için verilen hizmetler ile, UYAP doküman yönetim sistemi ve elektronik imza uygulamaları hakkında bilgi verilmiş ve ayrıca UYAP sistem odası birlikte gezilerek UYAP sisteminin işleyişi ve Başkanlığımızın çalışma şekli yerinde gösterilmiştir.

Büyükelçi, UYAP sistemi ve işleyişi hakkında verdiği bilgilerden çok etkilendiklerini, e-devlet projesinin yargı ayağı için UYAP sisteminin bu konuda çok iyi bir örnek olduğunu belirtmişlerdir.

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020