Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Fas Heyeti 2016
02.03.2016

Fas Krallığı Adalet ve Özgürlükler Bakanı  ve beraberindeki heyet Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi ve SEGBİS hakkında bilgi sahibi olmak ve incelemelerde bulunmak üzere 02.03.2016 tarihinde Başkanlığımıza ziyarette bulunmuştur. Fas Heyeti, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın Servet GÜL tarafından kabul edilmiş ve UYAP Bilişim Sistemi hakkında önbilgi verilmiştir. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Başkanlığımız Tetkik Hakimi UYAP Bilişim Sisteminin fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, vatandaş portal, avukat portal, kurum ve bilirkişi portal üzerinden verilen hizmetler ile ilgili bilgiler vermiştir. Fas Heyeti dahilindeki Fas Barolar Birliği Başkanınca da avukat portal ile özellikle ilgilenilmiş ve sorular yönetilmiş ve sayın Başkanımız Servet Gül tarafından bu sorular cevaplandırılmıştır.

Fas Heyeti, avukat portalın kendi ülkelerinde de bir benzerinin mevcut olduğunu fakat UYAP Avukat Portal kadar fonksiyonel olmadığını ve UYAP Avukat Portal’ın sağladığı hizmetlerden çok etkilendiklerini belirtmişlerdir.

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020