Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Fransa Hakim adayları Çalışma Ziyareti 2016
09.03.2016

Türkiye Adalet Akademisi’nde Türk Yargı Sistemi ile ilgili staj yapmak üzere Fransa Hakimlik Okulu’ndan (ENM) gelen iki Hakim adayı  Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi hakkında bilgi sahibi olmak ve incelemelerde bulunmak üzere 09.03.2016 tarihinde Başkanlığımıza ziyarette bulunmuştur. Fransız Hakim adayları, Başkanlığımız Tetkik Hakimi  tarafından kabul edilmiş ve UYAP Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Adalet Uzman Yardımcısı tarafından UYAP Bilişim Sisteminin fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, SMS Bilgi Sistemi, Vatandaş Portal, Avukat Portal, Kurum ve Bilirkişi Portal üzerinden verilen hizmetler ile ilgili bilgiler verilmiştir.  Hakim adayları UYAP Bilişim Sisteminin işleyişinden ve sistemin büyüklüğünden çok etkilendiklerini, özellikle SMS Sisteminin kendi ülkelerinde de bir benzerin olması gerektiğini dile getirmişlerdir. Ayrıca UYAP sisteminin, kişisel verilerin gizliliğinin korunması konusundaki başarısını da takdir ettiklerini belirtmişlerdir. Sistemin işleyişi, güvenliliği ve yedekliliği hakkında sorular yönetilmiş ve Başkanlığımız Tetkik Hakimi  tarafından bu sorular cevaplandırılmıştır.

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020