Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Fransa Heyeti
26.03.2013

UYAP Bilişim Sistemini yerinde incelemek üzere Fransız Heyeti, 26.03.2013 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ziyarette bulunmuştur.

     Bilgi İşlem Dairesi Başkanı  tarafından heyetin kabul edilmesinden sonra Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere heyetle toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda Tetkik Hakimi tarafından UYAP Bilişim Sisteminin fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, UYAP SMS Bilgi Sistemi, Vatandaşlar, Avukatlar, Tüzel Kişiler ve Bilirkişiler için verilen hizmetler ile, SEGBİS, e-Satış, UYAP Doküman Yönetim Sistemi (DYS) ve elektronik imza uygulamaları, hakkında bilgi verilmiş ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı binası ve çalışma ortamı gezdirilerek sistem mühendisleri tarafından detaylı teknik bilgiler verilmiştir.

     Bununla birlikte, Yargı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yargı Bilgi İşlem Projesi Başkan Vekili  tarafından Fransa'da yargı alanındaki bilişim sistemi olan "Cassiopee" projesi hakkında bilgi verilerek, UYAP sisteminin kendi sistemlerine göre çok büyük bir sistem olduğunu, ve yargıda teknolojinin kullanımı konusunda Türkiye'yi oldukça gelişmiş gördüklerini ifade etmişlerdir.
 

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020