Güney Kore Heyeti

GÜNEY KORE HEYETİNDEN BAŞKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemini yerinde incelemek üzere Güney Kore Heyeti, 16.09.2011 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ziyarette bulunmuştur. Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı tarafından heyetin kabul edilmesinden sonra Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere heyetle toplantı düzenlenmiştir.

Bu toplantıda, Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı tarafından UYAP’ın tarihçesi, gelişimi, entegrasyon çalışmaları, UYAP SMS Bilgi Sistemi, UYAP Avukat Portal, UYAP Vatandaş Portal, elektronik imza uygulamaları hakkında bilgi verilmiştir.

Başkan Yardımcımız tarafından Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı binası ve UYAP sistem odası gezdirilerek UYAP çalışmaları hakkında yerinde detaylı bilgiler verilmiştir.

Güney Kore Heyeti, UYAP sistemi ve işleyişi hakkında verdiği bilgilerden ötürü çok mutlu olduklarını, e-devlet projesinin yargı ayağı için UYAP sisteminin çok iyi bir örnek olduğunu, UYAP sistemine hayran kaldıklarını ve bunu rapor halinde sunacaklarını” belirtmişlerdir.

"Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi"

Sitemizi Bugün : 6841 - Toplam : 13149814 kişi ziyaret etmiştir. © 2020 · WebPortal