Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Gürcistan Heyeti 2016
03.05.2016

Gürcistan Adalet Eğitim Merkezi Direktörü başkanlığındaki heyet Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi hakkında bilgi sahibi olmak ve incelemelerde bulunmak üzere 03.05.2016 tarihinde Başkanlığımıza ziyarette bulunmuştur. Heyete Gürcistan Adalet Akademisinden tetkik hakimleri de refakat etmişlerdir.  Heyet, Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı tarafından kabul edilmiş ve UYAP Bilişim Sistemi hakkında önbilgi verilmiştir. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Başkanlığımız Tetkik Hakimi  UYAP Bilişim Sisteminin fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, portallar üzerinden verilen hizmetler hakkında bilgiler vermiştir. Gürcistan Adalet Eğitim Merkezi Direktörü UYAP’ın yargı birimleri ile birlikte çalışabilirliği ve büyüklüğünden çok etkilendiğini belirtmiş, kendi ülkelerinde de savcılıklarında kullanılan bir sistem olduğunu fakat bu kadar büyük kapsamdar sistemleri olmadığını dile getirmişlerdir.  

Gürcistan heyeti kendi ülkelerinde adli bilişim sistemlerinde UYAP’ı örnek alacaklarını ve en kısa zamanda kendi ülkelerinde UYAP’ı ağırlamak istediklerini belirttiler.           

    
     

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020