Hırvatistan Heyeti

Hırvatistan Adalet Bakanı , Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemini yerinde incelemek üzere 09.07.2012 tarihinde Başkanlığımıza ziyarette bulunmuştur. Hırvatistan Adalet Bakanı'nı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı tarafından karşılanmış ve UYAP Bilişim Sistemi hakkında önbilgi verilmiştir. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı,  Başkan Yardımcısı tarafından UYAP Bilişim Sisteminin fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, UYAP SMS Bilgi Sistemi, Vatandaşlar, Avukatlar, Tüzel Kişiler ve Bilirkişiler için verilen hizmetler ile, UYAP doküman yönetim sistemi ve elektronik imza uygulamaları hakkında bilgi verilmiş ve ayrıca UYAP sistem odası birlikte gezilerek UYAP Bilişim Sisteminin işleyişi ve Başkanlığımızın çalışma şekli yerinde gösterilmiştir.
Hırvatistan Adalet Bakanı'na ve yapılan sunumlar ardından UYAP Bilişim Sistemi sistem odası gezdirilerek sistem mühendisleri tarafından detaylı teknik bilgiler verilmiştir.

UYAP Bilişim Sisteminin işleyişi hakkında verdiği bilgilerden çok etkilendiğini, e-devlet projesinin yargı ayağı için UYAP Bilişim Sisteminin bu konuda çok iyi bir örnek olduğunu belirtmişlerdir.

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 2131 - Toplam : 16515434 kişi ziyaret etmiştir. © 2020 · WebPortal