Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Kazakistan Heyeti 2010-2
23.03.2010

KAZAKİSTAN HEYETİNDEN ADALET BAKANLIĞINA UYAP ZİYARETİ

Kazakistan Yargı Sisteminin Modernizasyonu çalışmaları kapsamında Türk Yargı Sistemini ve Bilgi Teknolojilerinin yargıda kullanımını incelemek üzere ülkemize gelen Kazakistan Heyeti, 23- 24 .03.2010 tarihleri arasında Adalet Bakanlığını ziyaret etmişlerdir. Adalet Bakanlığı'na yapılan ziyarette heyet, Müsteşar  ve Müsteşar Yardımcısı tarafından ağırlanmışlardır. Heyete Adalet Bakanlığı'nın işleyiş sistemi anlatılmış, Kazakistan yargı sisteminin modernizasyonu ile ilgili bilgiler verilmiştir.

24.03.2010 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ziyarete gelen heyete, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı  tarafından kabullerinin ardından UYAP hakkında genel bilgiler, UYAP internet hizmetleri, e-Posta ve Serbest Kürsü ile bunların yaygınlaşma aşamasındaki etkisi, UYAP Avukat Portalı, UYAP Vatandaş Portalı, UYAP SMS Uygulaması/UYAP Mobil İmza Projesi ve UYAP Entegrasyon çalışmaları, UYAP Bilgi Bankası ve Mevzuat Programı hakkında bilgilendirme sunumları yapılmıştır.

 

Yapılan sunumlardan sonra değerlendirmelerde bulunan Kazakistan Yüksek Mahkemesinin Başkan Vekili olan Heyet Başkanı  sisteminin mükemmel bir sistem olduğunu, bu sistemi görmek ve incelemekten son derece mutluluk duyduklarını, kendilerinin var olan bir sistemleri olmasına rağmen UYAP kadar gelişmiş olmadığını ve bu sistemi ilerletmeyi arzu ettiklerini, bu gezi kapsamında çok faydalı bilgiler edindiklerini ve bu bilgileri gelecekte kendi ülkelerinde kullanacaklarını ve bu kapsamda Türkiye ile işbirliği yapmayı çok arzu ettiklerini” ifade etmiştir.

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020