Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Kazakistan Heyeti 2011
21.10.2011

KAZAKİSTAN HEYETİNDEN BAŞKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

Türkiye Adalet Akademisi ile İkili işbirliği anlaşması çerçevesinde, Kazakistan Savcılık Enstitü Başkanı Djumabai Shamshiev ve beraberindeki heyet, "Eğiticilerin Eğitimi" programı kapsamında ülkemize gelmişlerdir. Bu program kapsamında 21.10.2011 tarihinde Bilgi Dairesi Başkanlığına UYAP Ziyaretinde bulunmuşlardır. Kazakistan Savcılık Enstitü Başkanı  ve beraberindeki heyetin Bilgi İşlem Dairesi Başkanı tarafından kabul edilmesinden sonra Heyete Başkanımız tarafından UYAP hakkında bilgi verilmiştir.

Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı tarafından Kazakistan Savcılık Enstitü Başkanı Djumabai Shamshiev'a Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Birimleri yerinde gösterilerek, bu birimler hakkında bilgi verilmiş, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı binası ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi Sistem Odası gezdirilerek detaylı incelemelerde bulunmuşlardır.

Kazakistan Heyetiyle yapılan toplantıda Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşülmüştür. Bu toplantıda, UYAP’ın tarihçesi, gelişimi, entegrasyon çalışmaları, UYAP SMS Bilgi Sistemi, UYAP Avukat Portal, UYAP Vatandaş Portal, elektronik imza uygulamaları hakkında bilgi verilmiştir.

Kazakistan Savcılık Enstitü Başkanı Djumabai Shamshiev ve beraberindeki heyet ile hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra Savcılık Enstitü Başkanı "Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin örnek bir e-adalet sistemi olduğuna" vurgu yaptıktan sonra, verdikleri bilgilerden ötürü Başkanlığımıza teşekkür ederek ziyaretlerinin çok olumlu geçtiğini belirtmişlerdir.

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020