Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Kırgızistan Heyeti
24.04.2010

KIRGIZİSTAN HEYETİNDEN ADALET BAKANLIĞINA UYAP ZİYARETİ

21.04.2010 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığını ziyarete gelen heyete, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı tarafından kabullerinin ardından UYAP hakkında genel bilgiler, UYAP internet hizmetleri, e-Posta ve Serbest Kürsü ile bunların yaygınlaşma aşamasındaki etkisi, UYAP Avukat Portalı, UYAP Vatandaş Portalı, UYAP SMS Uygulaması/UYAP Mobil İmza Projesi ve UYAP Entegrasyon çalışmaları, UYAP Bilgi Bankası ve Mevzuat Programı hakkında bilgilendirme sunumları yapılmıştır.Heyet öğleden sonra Ankara Adliyesine giderek UYAP uygulamalarını yerinde görmüştür.

Yapılan sunum ve ziyaretlerden sonra değerlendirmelerde bulunan Kırgızistan Genel Savcılık üyeleri  “UYAP sisteminin çok iyi planlanmış, çok kapsamlı ve entegre bir sistem olduğunu, bu sistemi yerinde bizzat incelemekten son derece mutluluk duyduklarını, bu gezi kapsamında edindikleri kıymetli bilgileri gelecekte kendi ülkelerinde kullanmak istediklerini ve bu kapsamda Türkiye ile işbirliği zeminleri araştırdıklarını” ifade etmiştir.

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020