Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Kosova Heyeti
26.10.2010

KOSOVA HEYETİNDEN BAKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

26.10.2010 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığını ziyarete gelen heyete, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı tarafından kabullerinin ardından UYAP hakkında genel bilgiler, UYAP internet hizmetleri, e-Posta ve Serbest Kürsü ile bunların yaygınlaşma aşamasındaki etkisi, UYAP Avukat Portalı, UYAP Vatandaş Portalı, UYAP SMS Uygulaması/UYAP Mobil İmza Projesi ve UYAP Entegrasyon çalışmaları, UYAP Bilgi Bankası ve Mevzuat Programı hakkında bilgilendirme sunumları yapılmıştır.

Kosovo Heyeti UYAP Uygulamaları hakkında bilgi almak Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına bir ziyarette bulunmuştur. Söz konusu ziyaretin amacı, UYAP çerçevesinde adalet ve yargılama alanlarında bilgi teknolojilerinin ülkemizdeki uygulaması hakkında bilgi edinmek idi. Yapılan sunumlardan sonra değerlendirmelerde bulunup UYAP sisteminin mükemmel bir sistem olduğunu, bu sistemi görmek ve incelemekten son derece mutluluk duyduklarını, kendilerinin var olan bir sistemleri olmasına rağmen UYAP kadar gelişmiş olmadığını ve bu sistemi ilerletmeyi arzu ettiklerini, bu gezi kapsamında çok faydalı bilgiler edindiklerini ve bu bilgileri gelecekte kendi ülkelerinde kullanacaklarını ve bu kapsamda Türkiye ile işbirliği yapmayı çok arzu ettiklerini” ifade etmiştir.

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020