Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Makendonya Heyeti 2016
11.05.2016

Makedonya Cumhuriyeti Devleti Cumhuriyet Başsavcısı  başkanlığındaki heyet Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi hakkında bilgi sahibi olmak ve incelemelerde bulunmak üzere 10.05.2016 tarihinde Başkanlığımıza ziyarette bulunmuştur.  Heyet, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın Servet GÜL tarafından kabul edilmiş ve UYAP Bilişim Sistemi hakkında önbilgi verilmiştir. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin detaylarını görüşmek üzere toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda, Başkanlığımız Tetkik Hakimi tarafından UYAP Bilişim Sisteminin fonksiyonel kapsamı, entegrasyon çalışmaları, portallar üzerinden verilen hizmetler hakkında bilgiler vermiştir. Makedonya Cumhuriyeti Devleti Cumhuriyet Başsavcısı  UYAP sisteminin Yargıtay ve diğer yüksek yargı birimleri ile birlikte çalışabilirliği ve büyüklüğünden çok etkilendiğini belirtmiş, kendi ülkelerinde de savcılıklarında kullanılan bir sistem olduğunu fakat Yargıtay ve diğer yüksek yargı birimlerini kapsayan bir sistemleri olmadığını dile getirmişlerdir.  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili tarafından UYAP sisteminin Yargıtay alt sisteminin Yargıtay birimlerince etkin bir şekilde kullanıldığını, sistemin işleyişinden memnun olduklarını ayrıca da UYAP’ın çevreci özelliğiyle de övgüleri hakettiğini belirttiler. 

Makedonya heyeti kendi ülkelerinde adli bilişim sistemlerinde UYAP’ı örnek alacaklarını ve en kısa zamanda kendi ülkelerinde UYAP’ı ağırlamak istediklerini belirttiler.

   

     

        

      

 

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020