Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Sudan Heyeti
27.01.2010

SUDAN HEYETİNİN UYAP ZİYARETİ

Sudan e-devlet uygulamalarından sorumlu 3 kişilik üst düzey bir heyet e-devlet ve e-adalet projeleri alanında karşılıklı işbirliği görüşmelerinde bulunmak üzere 27.01.2010 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığını ziyaret etmişlerdir. Söz konusu ziyaretin amacı, UYAP çerçevesinde adalet ve yargılama alanlarında bilgi teknolojilerinin ülkemizdeki uygulaması ve "e-adalet, Teknolojik Unsurların Kullanımı ile Yargının Modernleşmesi " hakkında bilgi edinmektir.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanı tarafından kabullerinin ardından Bilgi İşlem Dairesi Başkan yardımcısı tarafından heyete UYAP Hakkında Genel Bilgiler,UYAP İnternet Hizmetleri, e-Posta ve Serbest Kürsü ile bunların Yaygınlaşma Aşamasındaki Etkisi, UYAP Avukat Portalı, UYAP Vatandaş Portalı, UYAP SMS Uygulaması/UYAP Mobil İmza Projesi ve UYAP Entegrasyon çalışmaları,UYAP Bilgi Bankası ve Mevzuat Programı hakkında bilgilendirme sunumları yapılmıştır.

Sudan Ulusal Dijital Sertifika Otoritesi Genel Sekreterliğini yapan heyet başkanı  “UYAP projesini çok beğendiklerini, kendilerinin de yolun başında olup, benzer bir sistem kurmak için Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini, bu derece yaygın ve başarılı bir e-adalet uygulamasına başka herhangi bir yerde görmediklerini ” ifade etmiştir.

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020