Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Türkmenistan Heyeti 2011
19.07.2011

TÜRKMENİSTAN HEYETİNDEN BAŞKANLIĞIMIZA UYAP ZİYARETİ

UYAP uygulamalarını yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla Türkmenistan dan gelen üst düzey yargı heyeti 19.07.2011 tarihinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığını ziyaret etmiştir. Türkmenistan heyetini, Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı karşılayarak, UYAP hakkında genel bilgiler, UYAP internet hizmetleri, e-Posta ve Serbest Kürsü ile bunların yaygınlaşma aşamasındaki etkisi, UYAP Avukat Portalı, UYAP Vatandaş Portalı, UYAP SMS Uygulaması/UYAP Mobil İmza Projesi ve UYAP Entegrasyon çalışmaları, UYAP Bilgi Bankası ve Mevzuat Programı hakkında bilgilendirme sunumları yapılmıştır. Heyete vatandaş ve avukatlara sağladıkları kolaylıklar, SMS Bilgi Sistemi, akıllı uyarı sistemleri, elektronik imza uygulamaları hakkında genel bilgiler verilmiştir.

Türkmenistan Heyetinde görev yapan yetkililer UYAP sistemini çok etkileyici bulduklarını, Türk yargısının adalet hizmetlerinde bilişim teknolojileri kullanımı konusunda geldiği aşamayı memnuniyet ve gıpta ile karşıladıklarını ve iki ülke arasında bu alanda karşılıklı işbirliği suretiyle benzer uygulamaların kendi ülkelerinde de kurulmasını arzu ettiklerini ifade etmişlerdir.

Türkmenistan Heyetine yapılan sunumlar ardından UYAP sistem odası gezdirilerek sistem mühendisleri tarafından detaylı teknik bilgiler verilmiştir

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020