Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

UYAP ÖDÜLLERİ

UYAP'a Uluslararası Bir Ödül Daha - WSIS 2023

Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Telekomünikasyon Birliğince düzenlenen WSIS Prizes 2023 (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi Ödülleri) yarışmasına, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce analiz çalışmaları yürütülen ve Genel Müdürlüğümüzce yazılım çalışmaları tamamlanan BİPES (Bireyselleştirilmiş Personel Eğitim Sistemi) Projesi e-öğrenme (e-learning) kategorisinde “BIPES (Individualized Personnel Training System)” (Bireyselleştirilmiş Personel Eğitim Sistemi ) WSIS 2023 Birincilik ödülüne layık görülmüştür.

 

 

Türkiye Bilişim Derneği 50. Yıl Kamu Projeleri Özel Ödülü

Adalet Bakanlığınca 2000 yılında faaliyete geçirilen Ulusal Yargı Ağı Sistemi (UYAP) Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından Kamu Projeleri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Bu yıl 50’inci yılını kutlayan TBD, 17-19 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen 38’inci Ulusal Bilişim Kurultayı’nda 50. Yıl Kamu Projeleri Özel Ödülü’nü UYAP’a verdi. Ödülü Adalet Bakanlığı adına Bilgi İşlem Genel Müdürü Oğuz Akalın aldı.

 

 

 

Bilgi İşlem Genel Müdürlüğüne Yerli Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Ödülü

22 Kasım 2021 tarihinde Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen Milli Siber Güvenlik Zirvesi’nde,  siber güvenlik alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve yürüttüğümüz projeler ile yerli ve milli siber güvenlik ürünlerinin kamuda kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımız nedeniyle Genel Müdürlüğümüz, “Yerli Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı” ödülüne layık görüldü.

 

 

 

Adalet Bakanlığı'na BM’den Şampiyonluk Ödülü

Pandemi sürecinde adalet hizmetlerini kesintisiz bir şekilde sürdürmesine yönelik alınan tedbirler ve geliştirilen uygulamalar neticesinde; Bakanlığımız BM'nin bilgi ve iletişim sektöründen sorumlu kuruluşu ITU tarafından WSIS Prizes 2021 yarışmasında resen aday gösterilmiş, e-Employment kategorisinde “Our Actions Against Coronavirus (COVID-19)" Şampiyonluk ödülü kazanmıştır.

 

 

 

Adalet Bakanlığı'na Siber Güvenlik Ödülü

Türkiye Bilişim Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 2021 Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Adalet Bakanlığı, bilişim teknolojileri konusunda yaptığı çalışmalarla “Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Kamu Kurumu” kategorisinde ödüle layık görülmüş olup ödülü Adalet Bakanlığı adına Bilgi İşlem Genel Müdür Yardımcısı Mehmet DEMİRALP almıştır.

 

 

 

e-adalet Vatandaş Mobil Uygulamasına WSIS 2020'de Şampiyonluk Ödülü

E-adalet vatandaş mobil uygulaması WSIS 2020 Şampiyonluk (WSIS Prize 2020 Champion) ödülüne hak kazanmıştır. Dünyanın çeşitli yerlerinden aday gösterilen 776 proje içerisinden WSIS Uzman Grubunun kapsamlı değerlendirmelerinin sonrasında halk oylamasına sunulan 352 IT Projesi, WSIS 2020 Ödülleri için yarışmıştır. Oylamada en fazla oyu alan 5 proje içerisinden Genel Müdürlüğümüzün geliştirmiş olduğu e-adalet Vatandaş Mobil Uygulaması WSIS 2020 Şampiyonluk ödülünü almaya hak kazanmıştır.

 

 

 

IDC'den Adalet Bakanlığı'na 3 Ödül Birden
 

Bilişim teknolojilerinin gelişimlerini inceleyen ve şirketlerin pazar paylarını açıklayan, ABD merkezli sektörel araştırmalar kurumu International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen IDC Kamu Bilişim Yöneticileri Zirvesi 2018, Konya’da gerçekleştirilmiştir.

29 Eylül’de düzenlenen ödül töreninde Adalet Bakanlığı 3 farklı kategoride birincilik ödülüne layık görülmüştür. Ödülü, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı adına Tetkik Hâkimi Sayın Murat KÜÇÜKUYSAL almıştır.

 

 

2017 Kamu Teknoloji Ödüllerinden 2 Farklı Dalda 3 Ödül 
 

ABD merkezli market araştırmaları şirketi International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen IDC Türkiye Kamu Teknoloji Ödülleri, Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Zirvede "En İyi İnovasyon Projesi", "Yılın En İyi Değişim Yönetimi Projesi", "Yılın En İyi BT Yönetişim Projesi", "Yılın En İyi BT ile Kurumsal Hedeflere Katkı Sağlama Projesi", "Yılın En İyi BT Maliyet Düşürme Projesi" kategorilerinde ödül kazananlara ödülleri, düzenlenen törenle verilmiştir. 

 

 

 

IDC CIO 2017'den e-Satış'a 1.lik Ödülü
 

e-satış Projesi, IDC Türkiye CIO Ödüllerinde Kamu alanında Best Business Enablement Project of the Year (Yılın En İyi BT ile Kurumsal Hedeflere Katkı Sağlama Projesi) kategorisinde 1.lik ödülüne layık görülmüştür.

 

 

 

 

UYAP'a Dünya Çapında Bir Ödül
 

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın UYAP Bilişim Sistemi (e-National Judicial System) WSIS 2016 ödüllerine e-Devlet kategorisinden aday gösterilmiş ve birincilik ödülüne layık  görülmüştür. E-devlet kategorisinde yarışan ve ön jüri değerlendirmesinden geçen 61 proje içerisinden UYAP Bilişim Sistemi en çok oyu alan 5 proje içerisine girmiş ve jüri üyeleri tarafından en iyi proje seçilmiştir.

 

 

 

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na 5 Farklı Ödül

ABD merkezli market araştırmaları şirketi International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen 7. IDC CIO TurkeySummit 2016, İzmir'in Çeşme ilçesinde gerçekleştirilmiştir. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı e-Dava, Segbis, Kolluk Portal ile 3 farklı kategoride 5 farklı ödül alarak önemli bir başarıya daha imza atmıştır.

 

 

 

 

VERASET PROJESİ “IDC CIO Awards Best IT Cost Efficiency Project of the Year in Türkiye 2015” dalında 2. olmuştur.
 

Bilişim teknolojilerinin gelişimini inceleyen ve şirketlerin pazar paylarını açıklayan ABD merkezli market araştırmaları şirketi IDC (International Data Corporation) tarafından bu yıl 6’sı düzenlenen “IDC Türkiye CIO Zirvesi 2015”te UYAP VERASET PROJESİ  Awards Best IT Cost Efficiency Project of the Year in Türkiye 2015 (2015 Yılı En İyi Bilgi Teknolojileri Maliyet Etkinliği Projesi) dalında 2. olmuştur.

 

 

 

UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi ile e-TR 2012 birincilik Ödülü Kazandı.
 

TÜSİAD ve TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) tarafından 10.'su düzenlenen eTürkiye(eTR)ödülleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen törende UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler kategorisinde birincilik ödülü kazanmıştır. 

 

 

 

 

2012 Bilişim Hizmet Ödüllerinden UYAP'a İki Ödül Birden
 

21.11.2012 tarihinde düzenlenen ödül törenin de UYAP, Yenilikçi Uygulama Kategorisinde Birinci, Kamu Uygulamaları kategorisinde ise ikincilik ödülünü almıştır. Adalet Bakanlığı UYAP Editör Programıyla katıldığı 2012 Bilişim Hizmetleri yarışmasında en iyi yenilikçi uygulama seçilerek birincilik ödülüne layıt görülmüştür. Kamu Uygulamaları kategorisinde UYAP Kurum portalı ikincilik ödülünü almıştır. 

 

 

 

Birleşmiş Milletler Kamu Hizmetleri Ödüllerinden İkisi UYAP Bilişim Sistemi'ne Verildi.
 

Birleşmiş Milletler Kamu Hizmetleri yarışmasında birinci olan UYAP SMS Bilgi Sistemi ve ikinci olan UYAP BİLİŞİM SİSTEMİ ödülü verilmiştir. 

 

 

 

 

Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışmasında Adalet Bakanlığı UYAP Projelerine 5 Ödül Birden Verildi.
 

Türkiye Bilişim Derneği yapısı altında gerçekleştirilen 2010 Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışmasında UYAP Projelerine 5 ödül birden verildi. e-Hizmet :UYAP Vatandaş portal kategori birincisi, UYAP SMS Bilgi Sistemi kategori üçüncüsü , e-Mobil : UYAP SMS Bilgi Sistemi kategori ikincisi, e- Devlet (e-tr) : UYAP Vatandaş portal kategori birincisi ve En İyi Web sitesi :http://vatandas.uyap.gov.tr/ ödülüne layık görülmüştür.

 

 

 

UYAP SMS Bilgi Sistemi Avrupa E-Devlet Ödüllerinde Birincilik Ödülünü Aldı
 

İsveç'in Malmö şehrinde gerçekleştirilen Avrupa e-Devlet Bakanlar Konferansı kapsamında düzenlenen Avrupa e-Devlet Ödülleri sahiplerini bulmuştur.Finale kalan projeler 19-20 Kasım tarihleri arasında İsveç'in Malmö Massan kongre merkezinde sergilenmiştir. Finale kalan projeler arasından UYAP SMS Bilgi Sistemi Halk ödülü kategorisinde birinciliği kazanmıştır. 

 

 

 

 

UYAP projesi ile TBD Bilişim 09 Kamu Uygulama Ödülü’ne Layık Görüldü.
 

Her yıl 10 bine yakın katılımcının buluştuğu bilişim sektörünün en büyük etkinliği olan Ulusal Bilişim Kurultayı, BİLİŞİM’09 etkinliği 18-20 Kasım tarihlerinde ANKARA’da yapılmaktadır.  18 Kasım 2009 tarihinde Grand Rixos Ankara Otelinde yapılan açılış kokteylinde Bilişim 09 ödülleri sahiplerine verildi. Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) "Teknoloji Politikaları" ana teması ile yapılan Bilişim‘09 etkinliğinde bu yıl kamu sektörü-özel sektör ayırımı yapılmadan bilişimle ilgili tüm sektörler bazında çeşitli kategorilerde bilişimin en iyilerine geleneksel Bilişim Hizmet Ödülleri verildi.

 

 

 

UYAP, Oracle Tarafından Düzenlenen En Çevreci Projeler Yarışmasında Ödül Kazandı.
 

Kazanılan bu ödül, ABD’nin San Francisco şehrinde 12 Ekim 2009 tarihinde yapılacak olan "Oracle Açık Dünya" etkinliğinde, 14:30-15:30 saatleri arasında düzenlenen törende takdim edilecektir. Bu ödül çevreye faydalı bir etki oluşturan, kağıt tüketimini azaltan, iş süreçlerini etkili hale getirip zaman, işgücü ve kağıttan tasarruf sağlayan projelere verilmektedir. Bu suretle çevreye en yararlı yarışmalar dışında maliyetleri düşüren, iş verimliliğini arttıran çevreci uygulamalar ödüllendirilmektedir. 

 

 

 

UYAP Bilgisayar Dünyası Onur Programında Seçkin (LAUREATE) Proje Altın Madalya Ödülünü Aldı.
 

Dünya çapında üstün başarıya ulaşmış yenilikçi bilişim projelerinin ödüllendirildiği BİLGİSAYAR DÜNYASI ONUR PROGRAMINDA (The Computerworld Honors Program) “Seçkin (Laureate)” onuruna layık görülerek altın madalya alan UYAP, 21. Yüzyıl başarı ödüllerinde e-devlet alanında dünya çapında başarılı projeler arasında finale kalan en iyi beş proje içerisinde tek e-Adalet projesi olma başarısını göstermiştir. 

 

 

 

UYAP, Avrupa Birliği Komisyonu ve Avrupa Konseyi “Adaletin Kristal Terazisi” yarışmasında İkinci olmuştur.
 

Avrupa Birliği Komisyonu ve Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen Adaletin Kristal Terazisi (The Prize "Crystal Scales of Justice") yarışmasının ödül töreni 23-25 Ekim 2008 tarihleri arasında İtalya'da Sicilya'nın ikinci büyük şehri olan Catania şehrinde yapılmıştır. Adaletin Kristal Terazisi ödülü jüri üyeleri 02 Ekim 2008 tarihinde Brüksel'de toplanarak Avrupa hukuk ağından 38 proje arasından 4 projeyi finale taşımış ve birinciliğe aday olarak seçmiştir.

 

 

 

2008 eTR Büyük Ödülü
 

UYAP, Kamudan Vatandaşa eHizmetler Kategorisinde UYAP SMS Bilgi Sistemi ile birincilik ödülünü kazanmıştır. 

 

 

 

 

 

2005 eTR Büyük Ödülü
 

2005 yılı için verilen eTR büyük ödülü UYAP ile Adalet Bakanlığı'na verilmiştir. 

 

 

 

 

 

2004 eTR Büyük Ödülü
 

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV)'nın, düzenledikleri "eTR Ödülleri" töreninde büyük ödül, Adalet Bakanlığı'nın Ulusal Yargı Ağı Projesi'ne (UYAP) verildi. 

Hukukun üstünlüğünü esas alan, gecikmeyen ve öngörülebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020