Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

UYAP'a Dünya Çapında Bir Ödül
04.05.2016

​         Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın UYAP Bilişim Sistemi (e-National Judicial System) WSIS 2016 ödüllerine e-Devlet kategorisinden aday gösterilmiş ve birincilik ödülüne layık  görülmüştür.

​        WSIS (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi), Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey’ine bağlı ITU (Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) tarafından organize edilen bir etkinliktir. Bu yılki etkinlik Bakan, Bakan Yardımcıları ve uluslararası organizasyonların üst düzey temsilcilerinin de bulunduğu 175 ülkeden yaklaşık 11.000 kişinin katılımı ile 2-6 Mayıs 2016 tarihlerinde İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleştirilmiştir. WSIS, kapsayıcı ve kalkınma odaklı, herkesin bilgi oluşturabildiği ve paylaşabildiği bir organizasyondur. 2005 yılında gelişmekte olan ülkelerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimini ve bu ülkelerin bilişim alt yapılarının iyileştirilmesini teşvik amacıyla kurulmuş, Birleşmiş Milletler üye kuruluşların neredeyse tamamının desteklediği bir oluşum ve organizasyondur.

          E-devlet kategorisinde yarışan ve ön jüri değerlendirmesinden geçen 61 proje içerisinden UYAP Bilişim Sistemi en çok oyu alan 5 proje içerisine girmiş ve jüri üyeleri tarafından en iyi proje seçilmiştir. WSIS Ödül Töreni ve Forum 2016'ya Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa EROL, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın Servet GÜL ve Bilgi İşlem Müdürü Sayın İlknur BAYRAK katılım sağlamış olup, 03 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen ödül töreninde birincilik ödülünü Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa EROL almışlardır.

          UYAP geçtiğimiz Nisan ayında çok önemli bir başarıya daha imza atmıştır. Bu yıl İzmir Çeşme’de 7.si düzenlenen IDC CIO Turkey Summit 2016 Zirvesinde 63 projenin yarıştığı, jüri incelemesinin ardından 29 projenin finale kaldığı yarışmada Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının e-Dava, Segbis, Kolluk Portal Projeleri 3 farklı kategoride 5 farklı ödüle layık görülmüştür. Ödülleri, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı adına Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın Servet GÜL almıştır.  

 

      

    

    

 

 

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020