Celse Mobil Uygulaması
02.12.2020

 

Avukatların duruşma ve keşiflere daha kolay katılımlarının sağlanması ve bu şekilde mahkemelerdeki zaman kaybının önüne geçilmesi amacıyla “Avukat Portal” ve “Celse” uygulaması üzerinden duruşma bilgileri takip edilebilmekte, duruşma hâkimi ile ilgili izin bilgisine ulaşılabilmekte ve vekil olunan dosyalara bilgilendirme mahiyetinde mazeret gönderme işlemi yapılabilmektedir.

Adli ve İdari Adalet Komisyonu Başkanlıklarınca kullanılan Hâkim Görevlendirme ekranı üzerinden Mahkemede görevli bir hâkimin herhangi bir sebeple duruşmaya katılamaması durumunda, başka bir hâkim görevlendirildiğinde görevlendirme nedeni ve tarihi bilgisi girilerek kayıt işlemi yapılmaktadır. Hâkim izin bilgisi sisteme girildiği takdirde, avukatların hızlı ve sağlıklı bir şekilde izin bilgilerine ulaşabilmeleri sağlanmaktadır.

Hâkimlerin izin bilgisinin görüntülenebilmesi ve avukatların “Celse” uygulaması üzerinden mazeret bildirimi yapabilmesine ilişkin adımlar aşağıda belirtilmiştir.

Celse Mobil uygulaması üzerinden “Duruşmalarım”->“Duruşma Takip”->”Ajandam” menüleri takip edilerek izinli hâkim bilgisine ulaşılabilir.

 

Yine “Avukat Portal” üzerinden duruşma sorgulama menüsü üzerinden izinli hâkim bilgisi görüntülenebilmektedir.

 

Ayrıca “Celse Mobil” uygulaması “Duruşmalarım” menüsü altındaki “Mazeret Gönder” ekranlarından mazeret nedeni girişi yapılarak mazeret bildirimi yapılabilmekte, ilgili yargı birimi iş listesine mazeret bildirimi düşürülmekte ve yargı birimi personelinin ilişkin yaptığı işlemler yine aynı ekran üzerinden görüntülenebilmektedir.

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi. (Vizyon, Adalet Bakanlığı Stratejik Planı)

Sitemizi Bugün : 9627 - Toplam : 17441208 kişi ziyaret etmiştir. © 2020 · WebPortal